Екскурсія до Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова

8 квітня 2017 року на передодні Всесвітньго дня авіації і космонавтики студенти І та ІІ курсу Університетського коледжу разом з викладачем Я.В. Карлінською відвідали в місті Житомирі єдиний в своєму роді музей космонавтики імені С. П. Корольова.
Експонати для музею збирали практично з усього світу та розмістили в двох будівлях.
Перша частина експозиції – меморіальна, знаходиться в будинку, де народився Сергій Корольов, Експозиція презентує особисті речі, фотографії вченого та документи і розповідає про найважливіші етапи його життя і трудової діяльності, де. Завдяки цим експонатам студенти дізналися про непросту долю людини, що стала символом освоєння космосу.
Основна частина експозиції, що розповідає про історію розвитку космонавтики, розташовується в окремому. Перед його входом встановлено дві ракети, спрямовані вгору. Неординарні експозиції музею, в основу яких покладено ідею про єдність людини і космосу, буквально зачаровують своєю незвичайною видовищністю і фантастичною таємничістю. Одна з них, названа «Космос», представляє загальні відомості про сонячну систему і про самі перші спроби її освоєння. Як символ всього живого в центрі експозиції розмістили басейн з водою, в центрі якого знаходиться Біблія, що символізує мудрість. Ця символічна інсталяція в деякій мірі розкриває суть музею.
Наступна експозиція розповідає про історію ракетобудування. Тут можна подивитися моделі космічних апаратів, багато з яких побували в космосі, а також спорядження космонавтів і предмети орбітального побуту. На оригінальних стендах, що мають вигляд прозорих літаючих тарілок, розміщені фотографії, документи, особисті речі перших підкорювачів космосу. Найбільшою гордістю музею є капсула з грунтом Місяця, презентована NASA.
Ще одна експозиція присвячена запуску першого в історії людства штучного супутника Землі. Представлені тут експонати - це моделі місяцеходу і штучних супутників Землі, зроблені з максимальною точністю, причому в натуральну величину.
Особливою характерною рисою музею космонавтики Житомира є те, що в його виставках гармонійно поєднуються технічна та гуманітарна складові. Крім найцікавіших зразків техніки для космічних досліджень тут можна дізнатися долі тих людей, які змогли зробити реальністю багатовікову мрію про політ у космос.
Унікальне світлове та музичне оформлення всередині павільйону перетворює статичну експозицію в фантастичну інсталяцію і створює справжню космічну атмосферу.

Модератор - к.п.н., викладач циклової комісії природничих дисциплін Я.В. Карлінська.