Ви тут: Головна Про коледж Новини Події Гостьовий візит Vilma Fuentes (Santa Fe College, Florida, SV)

Гостьовий візит Vilma Fuentes (Santa Fe College, Florida, SV)

IMG 085612   грудня 2017 року
Університетський коледж
м. Київ, просп. Ю. Гагаріна, 16

 

 

В Університетському коледжі Київського університету імені Бориса Грінченка 12 грудня 2017 року за підтримки Міністерства освіти і науки України, керівництва Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась зустріч з Assistant Vice President Academic Affairs at Santa Fe College Vilma Fuentes та Вірою Терновською – фахівцем Посольства США з питань освіти, фахівцями МОН України Світланою Крехович, Віктором Вихором.

 В зустрічі взяли участь від Університету – проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, доцент Наталія Віннікова, завідувач науково-дослідної лабораторії інтернаціоналізації вищої освіти, кандидат політичних наук Ольга Виговська, директор Університетського коледжу, кандидат педагогічних наук, доцент Марія Братко, співробітники та студенти Університетського коледжу. Також у зустрічі взяли участь представники коледжів м.Києва та Київської області.

Vilma Fuentes презентувала учасникам зустрічі особливості освіти у ком’юніті коледжах США. Посилення ролі коледжів, що здійснюють підготовку за ступенем асоціата (Associate’s Colleges), пов’язано з необхідністю адекватної реакції системи освіти США на запити ринку праці. Випускники ком’юніті коледжів затребувані на первинні посади у різних сферах економіки, де немає необхідності у повній вищій освіті, але шкільної освіти вже не достатньо. Завдяки своїй освіті вони є більш конкурентоспроможними у порівнянні з випускниками шкіл, мають кращі шанси щодо працевлаштування, є більш фінансово забезпеченими, можуть продовжувати навчання на бакалаврських програмах на старших курсах. Вартість навчання у таких коледжах нижча, ніж у коледжах, що входять до складу федеральних або дослідницьких університетів чи престижних приватних. Відтак, вони доступні для ширшого загалу та виконують роль соціального ліфта. У ком’юніті коледжі можна отримати асоційований ступінь (associate degree) у різних сферах (мистецтв, науки, прикладних науках); здобути провесію, що підтверджується свідоцтвом про професійну готовність; пройти підвищення кваліфікації чи перекваліфікацію й отримати відповідний сертифікат. Системна співпраця: зі стейкхолдерами дозволяє коледжам швидко реагувати на вимоги ринку праці та удосконалювати змінювати освітні програми; з університетами – забезпечувати механізми трансферу, а відтак – можливості навчання для своїх випускників на бакалаврських програмах з третього року навчання. Досвід ком’юніті коледжів може стати у нагоді для освітянської спільноти України в час модернізаційних зрушень.
Vilma Fuentes оголосила про початок нового конкурсного відбору серед директорів українських коледжів для участі у програми обміну із спорідненими навчальними закладами Сполучених Штатів Америки. Започаткована у 2016 році, програма обміну нині реально втілюється у практичній площині.

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про коледж Новини Події Гостьовий візит Vilma Fuentes (Santa Fe College, Florida, SV)